انواع کابینت

از اصلی ترین امکاناتی که در آشپزخانه شما ضروری میباشد کابینت میباشد .شخص بایستی در انتخاب کابینت دقت بسیاری را به عمل بیاورد که کابینتی را برگزیند که کیفیتی مرغوب داشته باشد و بسیار جادار باشد. مشکل اصلی بانوان در انتخاب کابینت، داشتن آشپزخانه های کوچک میباشد که با رعایت اصول دکوراسیون و انتخاب کابینتی ایده آل میتوانید آشپزخانه ای بسیار زیبا داشته باشید.

حال نکاتی را در خصوص کابینت برای اشپزخانه های کوچک برای شما بیان مینماییم .ترجیح براین است چنانچه که آشپزخانه ای کوچک دارید از کابینت های با رنگ روشن استفاده کنید و توصیه ما برای این که کابینتتان به اندازه کافی جا داشته باشد و از آن استفاده بهینه شده باشد این است که درخواست نمایید تا قفسه های زیادی را در کابینت نصب نمایند تا بتوانید از کوچکترین فضا هم استفاده بهینه ببرید.

از بهترین ایده ای که در خصوص کابینت برای آشپزخانه های کوچک میتوانیم بدهیم بکار گرفتن کابینت هایی تا سقف میباشد .پس باید زمانی که سفارش کابینت میدهید درخواست نمایید که ارتفاع کابینت هایتان تا سقف باشد که در این صورت میتوانید از فضای گسترده تری در کابینت بهره ببرید.

کابینت های ممبران در حال حاضر که ما پیشرفت چشمگیر علم و فناوری را داریم با تولید دستگاههایی بنام CNC که در حقیقت اعمالی همچون منبت بر روی چوب و طراحی های مدرن بر روی چوب و فلز نیز سهل تر شده است . محصولی بنام ژئو ممبران در حقیقت حاصل طراحی بر روی ام دی اف با استفاده از دستگاه نامبرده میباشد.که از به روزترین مدلهای کابینت در زمینه کلاسیک نیز به شمار میروند که این منبت ها بر روی ام دی اف و این حکاکی ها در طرح های گوناگونی نیز صورت میگیرد که بعد توسط روکشهایی مرغوب که ضد آب بوده اند نیز وکیوم میشوند که کاربرد کابینت های ممبران در اشپزخانه مدرن و به روز میباشد.

کابینت های گلاس با توجه به توضیحاتی را که در خصوص کابینت های ممبران دادیم بایستی بیان کنیم که امروزه بیشترین کاربرد را کابینت های های گلاس دارا هستند .که کابینت های های گلاس نیز در واقع همان کابینت های ام دی اف با این تفاوت که روکش آنها نیز براق بوده که در بیشتر خانه های مدرن از این کابینت ها استفاده میگردد. عمده ترین دلیل در خصوص زیبا بودن و کاربرد بسیار کابینت های های گلاس نیز براق بودن و صاف و صیقل بودن و شفاف بودن این نوع کابینت میباشد.و نیز موضوع بعد در خصوص روشنی و نور است که این کابینت ها به دلیل براقی ای که دارا هستند منبع نور نیز به شمار میروند. پر کاربرد ترین رنگ در کابینت های های گلاس ، رنگ سفید میباشد.که این رنگ کابینت و این نوع کابینت برای منازلی که نورگیر کمتری را دارند بسیار مناسب بوده که روشنایی آشپزخانه را چندین برابر مینماید چرا که سطح این نوع کابینت میتواند از روکشی از جنس پلاستیک براق باشد و یا اینکه سطح آن نیز از شیشه باشد. کابینت ام دی اف

کاربرد کابینت های ام دی اف از سابق بسیار بالا بوده و در بین مردم محبوبیت خاصی دارد با وجود به روز شدن کابینت ها عده کثیری کابینت ام دی اف را به سایر جنس ها نیز ترجیح میدهند چرا که کیفیت مطلوب این نوع کابینت ها توانسته در جذب مشتریان خود نیز موفق باشد وتوانسته انتخاب و جایگزین بسیار مناسبی نسبت به سایر کابینت های دیگر باشد.

کابینت های فلزی جدید در سابق مردم اکثرا از کابینت هایی از جنس فلز استفاده میکردند ولیکن با گذشت زمان کابینت هایی با جنس ام دی اف جایگزین کابینت های فلزی گشتند و این نیز امتیازاتی را هم به همراه داشت چرا که کابینت های فلزی دچار زنگ زدگی و پوسیدگی میگشتند که سبب گشت تا تمایل به سمت این نوع کابینت بیشتر گردد با این حال این نوع کابینت به دلیل مقرون و به صرفه بودن هزینه ای که دارد طرفداران خودش را دارد.

در حال حاضر ایده های جالبی در خصوص کابینت های فلزی ارائه گشته که از همین رو از لحاظ زیبایی با کابینت های چوبی رقابت مینمایند .این کابینت های فلزی جدید کیفیتی مناسب داشته که نسبت به عواملی همچون رطوبت و ضربه مقاوم تر بوده اند.