چگونه آشپزخانه مان را برق بیندازیم ؟

آشپزخانه ها مهم ترین بخش های یک خانه هستند ، خانم های خانه دار وقت زیادی را در طول روز در آن سپری می کنند و مهم ترین دغدغه ی آن ها نیز تمیز کردن این بخش از خانه می باشد.

برای تمیز و ضد عفونی کردن برخی وسایل و سطوح مانند اجاق گاز ، سرویس بهداشتی ، وان حمام ، انواع شیشه ها ، از بین بردن لکه های روی پارچه و البسه ، باز کردن لوله های ظرفشویی ، تمیز کردن وسایل فلزی ، از بین بردن بوهای نا مطبوع و .... در اکثر فروشگاه ها محصولات متنوعی وجود دارد که اکثر آن ها دارای مواد شیمیایی زیان آور هستند . در ادامه مطلب با برخی از محصولات ساده که در خانه هر کسی وجود دارد آشنا خواهید شد .
یکی از مناسب ترین تمیز کننده ها که خاصیت ضد عفونی کنندگی نیز دارد ، سرکه سفید می باشد . برای سطوحی چون انواع کابینت ها ، بدنه داخلی و خارجی یخچال ، پیشخوان ها ، ماشین لباسشویی و اجاق گاز و ... سرکه سفید از خود اثری را روی سطوح باقی نمی گذارد و بوی آن نیز بعد از مدت کوتاهی کاملا از بین خواهد رفت و بهترین ماده برای تمیز کردن کابینت آشپزخانه می باشد. در حدود یک چهارم لیوان سرکه را در یک لیوان آب حل کنید و آن را بر روی سطوح مورد نظر تان اسپری نمایید و سپس آن ها را با دستمال خشک کنید . البته می توانید مقداری از گیاهان معطر را نیز به سرکه تان اضافه کنید تا علاوه بر تمیزی از بوی خوش آن نیز لذت ببرید .

چگونه چربی ها را پاک کنیم ؟

برای از بین بردن چربی ها و روغن ، و مواد غذایی که روی اجاق گاز ریخته شده است ، از بین بردن لکه های چربی داخل فر و شیشه آن ، از مخلوط مساوی جوش شیرین و نمک با کمی آب استفاده کنید و با مالش به وسیله یک دستمال نرم نقاط مورد نظرتان را تمیز کنید .

لکه هایی که قدیمی تر هستند نیاز به زمان بیش تری نیز دارند . برای تمیز کردن این گونه لکه ها مقداری جوش شیرین را با آب مخلوط کنید و روی لکه مورد نظر بگذارید بعد از چند ساعت آن را با دستمال تمیز کنید .

هم چنین برای چربی ها و غذاهای سوخته مقداری آب داغ داخل ظرف ریخته و روی آن هم کمی جوش شیرین بپاشید . بعد از یکی دو ساعت مواد سوخته به راحتی از کف ظرف جدا می شوند . اگر می خواهید سریع تر این کار را انجام دهید مقداری آب داخل قابلمه ریخته و کمی جوش شیرین به آن اضافه کنید سپس آن را روی اجاق بگذارید . به این ترتیب سریعا این مواد از ته ظرف جدا می شوند . البته این روش برای قابلمه های آلومینیومی مناسب نیست زیرا باعث خوردگی این نوع ظروف می گردد .


All News